Ardas

Apie mus

Ardas idėja užgimė mažame Suvalkijos kaimelyje, miško apsuptyje, kai augdamas vos kelias dešimtis metrų nuo artimiausio miško, „Ardas“ ėmėsi matuoti medžių aukštį. Ir ne bet kokių – o pačių aukščiausių ir didžiausių miške! Vos 11-12 metų berniukas, be jokių saugos priemonių, lipdavo į 20-30 metrų aukščio egles, nuo kurių viršūnių galėjo stebėti ko ne keletą gretimų kaimų. Tik sulaukęs 15, šiandien, kvalifikuotas arboristas, pasigamino pirmąjį saugos diržą, kuris suteikė pakankamai pasitikėjimo savimi elgtis dar labiau nutrūktgalviškai – prisisegus medžio viršūnėje visiškai atsipalaiduoti.

Taip susiklostęs gyvenimo būdas išugdė meilę ir pagarbą šimtamečiams medžiams, kuriuos „Ardas“ šiandien padeda išsaugoti ir pratęsti jų gyvenimą dar keletui šimtmečių.   

„Ardas“ įkūrėjas Tadas, pradėjo profesionalaus arboristo kelią 2012 metais, studijuodamas Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje. Medkirčių būrelyje išmoko valdyti galingus benzininius pjūklus bei dalyvavo įvairiuose medkirčių čempionatuose. Jau 2013 jaunuolis ėmė dirbti sodybose, šalinant pavojingus medžius, pjaunant nuo žemės.

Visi „Ardas“ pašalinti medžiai baigė savo gyvenimą ne be priežasties, jie vienaip ar kitaip buvo keliantys grėsmę gyventojams, aplinkos saugumui. Nukirstų medžiu kiekiu Tadas nesididžiuoja – priešingai, tikras arboristas labai myli medžius, o klientui, jei yra tikslinga galimybė, pasiūlo medžio išsaugojimo alternatyvą. Išsaugotų, nugenėtų bei prižiūrėtų šimtamečių medžių skaičius, per gana trumpą darbo laiką jau siekia ne vieną ir ne dvi dešimtis.

Šalia išsaugotų medžių, „Ardas“ gali pasigirti ir ko ne 200 patenkintų užsakovų, kurių skaičius auga atsidavimo darbui ir meilės miškui dėka.

Štai šiek tiek apie „Ardas“ pasiekimus:

  • 2015 metais „Ardas“ tapo Europos jaunimo medkirčių vicečempionu, o šakų genėjimo turnyre buvo nepralenkiamas.
  • 2016 metais Tadas pirmą kartą tapo Lietuvos medkirčių čempionu, šį titulą apgynė ir pasaulyje – „World logging championship 2016“.
  • 2018 metais užimta trečia vieta tarp geriausių Lietuvos medkirčių bei vieta Lietuvos rinktinėje, dalyvaujant pasaulio čempionate, vykusiame Norvegijoje.

Pirmą kartą išgirdęs sąvoką „arboristas“, Tadas susipažino su nedidele Lietuvos arboristų bendruomene, su kuria sėkmingai bendradarbiauja iki šiol, ir vėl ėmėsi kopimo į medžius. Tiesa, šį kartą jau su deramomis apsaugos priemonėmis ir specialia įranga.

2019 metais „Ardas“ tapo Lietuvos arboristų asociacijos nariu, nuolat dalyvauja organizacijos planuojamoje veikloje, mokosi ir dirba kartu su geriausiais šios srities atstovais.

Play Video