Ardas

Medžių genėjimas

Medžių genėjimas skirtas išsaugoti būdingą medžio lajos formą bei užtikrinti medžio sveikatą ir saugumą, todėl svarbu, kad šį darbą tinkamai atliktų tik patyrę specialistai.

 

 

Pirmiausia, prieš genėjimą būtina įvertinti medžio būklę, poreikius ir augimo aplinką. Genint medžius labai svarbu ne tik pjūvio kokybė ar pasirinktas genėjimo metodas, pjaunama šaka, bet ir paties medžio augimo ypatybės. Svarbu, kad medis po genėjimo būtų saugus, o gražiai atrodytų ne tik tais pačiais metais. Bene svarbiausia numatyti keliolikos ar net keliasdešimties metų medžio augimo perspektyvą, poreikius ir pasikeitimus. Pavėluotai arba netinkamai parinktas genėjimo būdas gali ne tik susilpninti medį, bet ir neatstatomai jį sužaloti ar net keletą kartų sutrumpinti medžio gyvavimo laiką. Medžių genėjimas turi būti atliekamas pasirenkant tik tam skirtus ir tinkamiausius įrankius. Visus medžių genėjimo darbus atliekame naudodami sertifikuotą, arboristinę įrangą, kuri nedaro jokios žalos medžiui ar aplinkinei teritorijai.

 

Itin dažna, įvairiuose želdiniuose pasitaikanti problema – visiškai nepatyrusių asmenų/įmonių padaryta ir vykdoma neatstatoma žala medžiams. Bene visi jie save vadina šios srities „specialistais“, tačiau jei jums išties svarbūs jūsų medžiai ir jų sveikata, itin atidžiai rinkitės darbus atliekančius asmenis ar įmones. Pasidomėkite jų vykdoma veikla, pasitarkite su žinomais ir tikrais arboristais, kurių Lietuvoje yra vos „saujelė“. Mes mielai rekomenduosime patikimus ir tikrus specialistus bene kiekviename Lietuvos regione.

„Ardas“ teikia medžių genėjimo paslaugas visoje Lietuvoje, kviečiame susisiekti jau šiandien!

Parašykite mums